Košík

Konopné semená z celého sveta

GIB Lighting

Nutriculture

RAW produkty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telefonické objednávky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doprava UPS

BlueBoard.cz

JUNGLE sada URBAN A+M+B+B 1 liter

Kliknite na obrázok pre zväčšenie

  

Kategória: Výživa rastlín / JUNGLE indabox / Štarovacie sady

Kompletná sada základných hnojív určených pre hydroponické pestovanie. Sada obsahuje 4 fľaše po 1000 ml.
1 x A zložka
1 x M zložka
2 x B zložka

Zložka A:

Všetko pre zdravý rast a tvorbu koreňového systému Vašich rastlín. Obsahuje prírodný zdroj cytokinínov, vitamínov a aminokyselín. Používame vždy so zložkami M a B. Hnojivo s týmito zložkami je vhodné pre hydroponické pestovanie veľkého množstva druhov rastlín a plodín. Viac v dávkovacej tabuľke č.3

Zložka M: 

Obsahuje pôdne mikroprvky v chelátových väzbách a vyváženú skladbu ďalších živín. Použitá skladba chelátovacích činidiel umožňuje dobré vstrebávanie mikroprvkov a stabilitu zálievky v širšom rozmedzí pH. Používame vždy so zložkami A a B. Hnojivo s týmito zložkami je vhodné pre hydroponické pestovanie veľkého množstva druhov rastlín a plodín.

Zložka B:

Všetko pre vysokú tvorbu kvetu a zvýšené vstrebávanie živín. Obsahuje prírodný zdroj pôdnych humínových a fulva kyselín. Používame vždy so zložkami A a M. Hnojivo s týmito zložkami je vhodné pre hydroponické pestovanie veľkého množstva druhov rastlín a plodín.

Dávkovanie a použitie:

Dávkovanie je uvedené v ml na 100 litrov výslednej zálievky. Výsledné ≈EC platí pre miešanie do vody z RO (jednotky reverznej osmózy), dažďovej či mäkkej vody. Hodnoty v tabuľke platia pre pestovanie v drip alebo ručne zalievaných systémoch s inertným rastovým médiom - rockwool, kokos. Na pestovanie v NFT a pripravených pôdnych substrátoch (v prípade prihnojovania) používajte polovičnú koncentráciu (Podľa potreby môže postupne zvyšovať až do hodnôt v tabuľke). Pri pestovaní v pôde odporúčame udržiavať vyššie pH = 6 - 6,4. Na pestovanie v prostredí vysokotlakovej aeropónie alebo bubbler používajte tretinovú koncentráciu (podľa potreby možno postupne zvyšovať až do hodnôt v tabuľke). Pri pestovaní pod LED systémom zvýšte koncentráciu približne o 20% a znížte frekvenciu zálievky (nižšie odparovanie vzhľadom k nižšej teplote pod osvetlením).

Príprava roztoku: Pred použitím zakaždým fľašu pretrepte. Sediment je znakom prírodného produktu a úplne sa rozpustí v zálievke. Pri základnom použití sa miešajú vždy všetky tri zložky. Jednotlivé zložky nalejte postupne do odmeraného množstva vody a zakaždým dôkladne premiešajte. EC roztoku závisí na tvrdosti použitej vody. EC zvýšite pridaním jednotlivých zložiek v odporúčanom pomere, prípadne znížite nariedením roztoku vodou. Po namiešaní zálievky vykonajte kontrolné merania a v prípade potreby upravte pomocou roztokov pH - UP a pH - DOWN na hodnotu pH 5,9. Vzhľadom k vlastnostiam hnojivá nie je potrebý pravidelný flushing. Pri úžitkových plodinách posledné 3 dni pred zberom použite flushing čistou vodou s pH 6. Hnojivo obsahuje prírodné humínové a fulvokyseliny, tiamín, cytokiníny a aminokyseliny. Nekombinujte s prípravkami iných výrobcov. Nepoužívajte okysličovanie zálievky pomocou H2O2 (Peroxidu vodíka) z dôvodu degradácie biozložiek. Na periodické čistenie systému možno peroxid použiť bez obmedzenia. 
Skladovanie:
Skladujte pri 5 - 28 ° C, chráňte pred mrazom a priamym slnečným svetlom. Hnojivo radu JUNGLE indabox umožňujú variabilné použitie pre celý rad plodín. V nasledujúcej tabuľke je uvedených niekoľko príkladov dávkovania pre hydroponické pestovanie (drip systém). Ak nie je uvedené inak, týka sa rastlín v plnom raste, prípadne plnej tvorby plodov, v čistej vode s nízkym obsahom minerálov. Pri dodržaní vzájomných pomerov môžete dávkovanie upraviť pre dosiahnutie požadovaného EC. Množstvo hnojív je uvedené v ml na 100l výslednej zálievky.

Balenie: 1000 ml

 

 

: 5.00 kg


Cena: 48.00 Eur
ks Kúp

Späť